Zapraszamy na konferencję „BIG DATA”

Zapraszamy na konferencję poświęconą tematyce „Big Data”, która odbędzie się w Katowicach w dniu 23 października 2014 r. o godzinie 16:00 w Hotelu Novotel Katowice (Al. Roździeńskiego 16) organizowaną przez TECHMine. Partnerem wydarzenia jest Śląski Klaster ICT.

Tematyka Big Data jest obecnie jednym z najgorętszych tematów omawianych na konferencjach i spotkaniach branżowych. Lawinowo narastająca masa danych dostępnych w sieci powoduje, że po pierwsze coraz trudniej dotrzeć do potrzebnych informacji, a z drugiej strony masa „surowych” danych po odpowiedniej analizie pozwala na wydobywanie informacji, niedostępnych w sposób bezpośredni. Na konferencji zaprezentowane zostaną przekrojowe zagadnienia związane z tą tematyką, od bazy technologicznej używanej do zapewnienia platformy dla realizacji systemów Big Data, po narzędzia programistyczne dla szybkiego tworzenia systemów tej kategorii. Podczas dyskusji panelowej z udziałem prelegentów i uczestników konferencji zostaną przedstawione możliwości działań małych i średnich firm technologicznych w tym obszarze.

Prelegenci poruszą takie tematy jak:

  •     Bezpieczeństwo i skalowalność przechowywania danych
  •     Prawdziwe oblicza big data i czym to tak na prawdę jest
  •     Automatyzacji oprogramowania w przetwarzaniu dużych ilości danych
  •     Open data jako kluczowym elemencie rozwoju społecznego
  •     Aspektach biznesowych tworzenia i rozwijania data center

Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna jest tutaj a sylwetki prelegentów tutaj.

Jak zawsze wydarzenia TechMine to okazja do wymiany informacji, wzajemnej inspiracji i nawiązywania kontaktów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Konieczna jest rejestracja  przez formularz na stronie web.gov.pl.

Dodaj komentarz