Sztuka Komputerem Grana

Katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, wraz z organizatorami demoparty Riverwash, mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników Amigi i innych retrokomputerów na wydarzenie pt. „Sztuka Komputerem Grana”. Impreza, współfinansowana z budżetu Miasta Katowice, odbędzie się dnia 14.05.2016 w klubokawiarni „Drzwi Zwane Koniem” w godzinach 12:00 – 1:00 (Katowice, ul. Warszawska 37).

W programie: wystawa maszyn, wykłady dot. demosceny oraz retrokomputingu, demoshow na bigscreenie oraz gwóźdź programu – koncert Jona „Jopsa” Hare (założyciela Sensible Software) i Andrew Barnabasa (znanego na demoscenie jako Nightshade) oraz turniej SWOS z ich udziałem!

Zainteresowani mogą również przynieść i podłączyć własny sprzęt z epoki 🙂 Wstęp wolny.

Program imprezy:

15:00 – Historia Amigi (Tomasz “Alt” Marcinkowski)

16:00 – Demoscena dla opornych (Grzegorz “Fei” Juraszek)

17:00 – Muzyka trackerowa (Jakub “AceMan” Szeląg)

18:00 – Jon “Jops” Hare – Prelekcja (Jon “Jops” Hare)

19:00 – Koncert: Jon “Jops” Hare i Andrew Barnabas

21:00 – Demoshow

W trakcie całego wydarzenia interaktywna prezentacja sprzętu oraz możliwość zagrania w Sensible World Of Soccer na Amidze wraz z jednym z jego ojców 🙂

Historia Amigi

Burzliwa historia powstania, rozwoju i… nieśmiertelności pierwszego prawdziwie multimedialnego komputera. Opowiada Tomasz Marcinkowski z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki oraz Polskiego Portalu Amigowego.

Demoscena dla opornych

Demoscena dla opornych, czyli jak rozpocząć przygodę z cyfrowym hobby. Krótki poradnik z przykładami zaprezentuje Grzegorz Juraszek, organizator multiplatformowego demoparty Riverwash.

Muzyka trackerowa

Krótka historia i prezentacja programów typu tracker – najpopularniejszych narzędzi do tworzenia muzyki na komputerach i konsolach z poprzedniej epoki (i nie tylko).

Demoshow
Prezentacja na dużym ekranie produkcji demoscenowych z wielu platform.

Strona wydarzenia na FB

Źródło: Muzeum Historii Komputerów i Informatyki