Śląski Klaster eBiznesu Gospodarzem Seminarium Informacyjnego

18 czerwca 2010 Śląski Klaster eBiznesu był gospodarzem seminarium informacyjnego Akademii Przedsiębiorczości Klastra NT Hills. Gościem specjalnym seminarium był przedsiębiorca Tomasz Skalczyński, wieloletni praktyk i pionier Internetu, który wygłosił referat „Rozpoczynanie własnego e-biznesu – szanse i zagrożenia”.

Tomasz Skalczyński jest prywatnym przedsiębiorcą w branży informatycznej i współautorem systemów informatycznych merlin.pl, netsprint.pl, plagiat.pl, esentia.pl, granie.era.pl oraz wielu innych. Tomasz specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wysoko wydajnych, skalowalnych systemów komputerowych dla telekomunikacji, banków, instytucji finansowych itp. Tomasz jest absolwentem Informatyki, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIM UW).

Akademia Przedsiębiorczości Klastra NTHills, to projekt, powstały w wyniku konieczności połączenia potencjału środowiska naukowego z firmami branży IT w celu komercjalizacji wiedzy i wykorzystanie jej przez przemysł. Potrzebę komercjalizacji wiedzy zgłosili przedstawiciele Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej, informując o dużym potencjale pracowników naukowych i studentów, który nie jest komercjalizowany, wiele prac naukowych nie zostaje wykorzystanych w biznesie. Z drugiej strony Klaster NTHills zgłosił zapotrzebowanie na wiedzę naukową i gotowość współpracy z naukowcami i studentami.

Dodaj komentarz