ITI EMAG nagrodzony

logo EMAG

Instytut EMAG, wspólnie z SEVITEL Sp. z o.o. oraz EMAG-SERWIS Sp. z o.o., został nagrodzony przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia wynalazcze na arenie międzynarodowej w 2014 r. Wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 17 lutego 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podczas pierwszego dnia XXII Giełdy Wynalazków.

Rok 2014 był dla Instytutu EMAG szczególnie obfity w nagrody otrzymane na prestiżowych, międzynarodowych wystawach i konkursach wynalazczości. Szczególnie często nagradzano trzy innowacje. Pierwszym była Hestia – system dyspozytorski umożliwiający bezpośrednią i natychmiastową ocenę stanu zagrożenia sejsmicznego, który opracowano z myślą o stacjach geofizyki górniczej. Nagrodzono ją Złotym Medalem na Wystawie Wynalazków ARCA w Zagrzebiu, Srebrnym Medalem Międzynarodowej Wystawy Wynalazków SIIF w Seulu w Korei Południowej oraz Brązowym Medalem Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS.

Drugie często nagradzane urządzenie to Autonomiczny Zespół Rejestrująco-Pomiarowy (AZRP), nazywany potocznie „górniczą czarną skrzynką”, który umożliwia długoterminowy pomiar parametrów atmosfery w podziemnych zakładach górniczych, kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy. AZRP otrzymał m.in. Brązowy Medal Wystawy IWIS, Brązowy Medal Wystawy ARCA, Srebrny Medal Salonu Innowacji Brussels Innova oraz Złoty Laur Innowacyjnosci w konkursie im. Staszica. Obydwa wynalazki zostały opracowane przy wspólpracy ze specjalistami ze spółki Sevitel.

Trzecim opracowaniem, które najczęściej zyskiwało uznanie zagranicznych jurorów był opracowany wspólnie z EMAG-SERWISEM iskrobezpieczny kompleksowy system do monitorowania i analizy parametrów w rejonie ściany wydobywczej X-MAN, nagrodzony Srebrnym Medalem Wystawy ARCA, Złotym Medalem Salonu Innowacji Brussels Innova oraz Złotym Medalem z Wyróżnieniem Wystawy IWIS.

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG został także po raz 6. laureatem programu „Solidna Firma”. Dr. inż. Piotra Wojtasa, dyrektora EMAG, nagrodzono Honorowym Wyróżnieniem „Piramida Solidności”.

Program Gospodarczo-Konsumencki „Solidna Firma” promuje podmioty gospodarcze kierujące się w swojej działalności zasadami etyki i uczciwości, rzetelnie i terminowo realizujące zobowiązania, a także wykazujące się odpowiedzialnością wobec środowiska oraz otoczenia społecznego. Certyfikaty otrzymują te firmy, które dobrowolnie poddadzą się trzystopniowej weryfikacji, dokonywanej przez ekspertów programu, klientów oraz partnerów gospodarczych. Instytut EMAG tytuł „Solidnej Firmy” otrzymał po raz szósty.  Dr inż. Piotra Wojtasa nagrodzono „Piramidą Solidności” za wybitny wkład w poprawę bezpieczeństwa pracy w kopalniach oraz rozwój Instytutu Techniki Innowacyjnych EMAG.

Źródło: www.emag.pl