Śląski Klaster eBiznesu gościem Seminarium Informacyjnego

Śląski Klaster eBiznesu wystąpił gościnnie na Seminarium Informacyjnym poświęconym Budowie Sieci Szerokopasmowej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Katarzyna Karnecka odpowiedzialna za rozwój Klastra wypowiadała się na temat pozytywnego wpływu tej inwestycji na nowoczesne przedsięwzięcia internetowe w regionie. Przedstawiła możliwości współpracy oraz przystąpienia do Klastra w celu zwiększenia konkurencyjności lokalnych firm na globalnym rynku.

Podczas Seminarium prezentowano lokalnym przedsiębiorcom z branży IT projekt pn. „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej”, na który bielski Urząd uzyskał jedno z najwyższych dofinansowań unijnych na tego typu projekty w województwie śląskim w wysokości 26,8 mln zł. W ramach projektu zostanie zbudowana wydajna światłowodowa sieć szkieletowa i dystrybucyjna z elementami radiowymi, spełniająca wymogi sieci następnej generacji (Next Generation Network – NGN). Część sieci przeznaczona będzie na potrzeby samorządu w celu wykonywania e-usług publicznych, natomiast operatorzy komercyjni uzyskają dzięki projektowi możliwość dostępu do infrastruktury pasywnej.

Spotkanie miało miejsce w dniu 25 lutego 2011 r. podczas seminarium w ramach projektu „Akademia Przedsiębiorczości Klastra NT Hills”. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Michniowski, który przybliżył koncepcję zarządzania „inteligentnym miastem” jako przykład wykorzystania sieci szerokopasmowej. Natomiast szczegółowe założenia techniczne projektu „Budowy sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” oraz jego zasięg terytorialny przedstawił Naczelnik Wydziału Informatyki tut. urzędu Miłosz Jastrząb.

Dodaj komentarz