Nagroda ITAPA V4 2017 dla Projektu mDokumenty Ministerstwa Cyfryzacji

Miło nam poinformować, iż podczas tegorocznego Międzynarodowego Kongresu ITAPA 2017, który odbył się 14 listopada 2017 r. na Słowacji w Bratysławie została przyznana nagroda Ministerstwu Cyfryzacji dla projektu „mDokumenty”.

ITAPA we współpracy z partnerami V4 (EPMA – Europejska agencji projektów i zarządzania, Śląski Klaster ICT, eDemokracja Műhely Egyesület) przyznje nagrodę ITAPA 2017 Award dla najlepszego inteligentnego miasta i innowacyjnych usług dla obywateli i przedsiębiorstw w projektach w krajach Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Węgry , Polska i Słowacja). Celem tej nagrody jest wyróżnienie najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów w krajach V4, które zasługują na uznanie i mogą być źródłem inspiracji dla innych. Celem jest także ułatwienie wymiany wiedzy i współpracy między krajami Grupy Wyszehradzkiej.

Projekt mDokumenty (Mobilne dokumenty dla Obywateli) daje możliwość dostępu w ramach systemu do dokumentów wykorzystywanych w życiu codziennym, jak na przykład mobilny Dowód Osobisty, mobilne Prawo Jazdy, mobilny Dowód Rejestracyjny oraz ubezpieczenie OC przy użyciu telefonu. Nadrzędnym celem realizacji programu jest ułatwienie funkcjonowania Obywateli oraz obniżenie kosztów działania administracji publicznej poprzez ograniczenie potrzeby korzystania z tradycyjnej postaci dokumentów oraz bezpośredni dostęp wybranych podmiotów (za zgodą Obywatela) do jego danych zawartych w rejestrach i systemach państwowych. Więcej informacji o projekcie oraz nowych usługach w ramach projektu zaprezentowano na stronie Ministerstwa Cyfryzacji pod linkami: Projekt mDokumentymDokumenty – w Administracji Publicznej oraz mDokumenty w sektorze prywatnym .

Nagroda za projekt mDokumenty została odebrana w imieniu Pani Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej przez Pana Krzysztofa Szuberta, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Pełnomocnika Rządu ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

 

Informacje dodatkowe:

Prezentacja „mDokumenty” Ministerstwa Cyfryzacji.

Zarejestrowane Projekty do Nagrody ITAPA 2017 .