VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – TECHNOLOGIE, CZŁOWIEK, ODPOWIEDZIALNOŚĆ !

TECHNOLOGIE, CZŁOWIEK, ODPOWIEDZIALNOŚĆ !
8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw
odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 17 – 19 października 2018 roku.Chcąc dołączyć do uczestników ósmej edycji wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie https://ekmsp.eu/visitor/register

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. Kongres to największe wydarzenie poświęcone sektorowi MŚP w Europie, a o jego zasięgu najlepiej mówią same liczby – każdego roku gromadzi ponad 6000 reprezentantów biznesu, samorządu, nauki i polityki oraz ekspertów z kraju, Europy i świata. To trzydniowy cykl paneli dyskusyjnych, debat, warsztatów, a przede wszystkim płaszczyzna wymiany poglądów i doświadczeń. Podczas Kongresu odbywają się jednocześnie Targi Biznes Expo, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i wystawców.

Motywem przewodnim wszystkich Kongresów jest: Nauka — Biznes — Samorząd — RAZEM DLA GOSPODARKI. Współpraca pomiędzy trzema środowiskami daje szansę na stworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi  innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Tegorocznej edycji będzie towarzyszyło hasło: „Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność”.
Tematyka skupiona będzie na innowacyjnych narzędziach wspierających rozwój firm, miast i regionów w obszarze ochrony  środowiska, zdrowia,  energetyki, transportu, marketingu i komunikacji cyfrowej.

Uczestnicy Kongresu podczas paneli tematycznych omawiać będą kwestie bardzo istotne dla sektora MŚP. Tego roku w ramach Kongresu zaplanowano ścieżki o tematyce:

 • Śląskie. Dialog Przemysłowy
 • Rynek pracy i edukacja
 • Zarządzanie finansami w MŚP
 • Zarządzanie i rozwój
 • Cyfrowe przedsiębiorstwo
 • Państwo i prawo
 • Pasja i czas wolny
 • Samorząd
 • Akademia Marketingu i Sprzedaży
 • Global SME Meeting
 • Zdrowie i środowisko

Ze szczegółowym programem wydarzenia można zapoznać się bezpośrednio pod linkiem z programem EKMŚP lub pobrać  program Kongresu w pliku pdf .

Ponownie wydarzeniem towarzyszącym będą Międzynarodowe spotkania B2B, w ramach których możliwe będzie nawiązanie bezpośrednich relacji z przedstawicielami innych firm zarówno krajowych jak i zagranicznych. Organizatorzy Kongresu zapraszają do poszukiwań partnerów biznesowych już poprzez logowanie na stronie International B2B Meetings .

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Współgospodarze: Miasto Katowice, Województwo Śląskie, Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia, Wojewoda Śląski

Główny Współorganizator: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Współorganizatorzy: Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenia „Pro Silesia”, Województwo Małopolskie, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska

Patronaty Honorowe: Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,
Patronat Honorowy Wojewody Małopolskiego.

Wydarzenie pod patronatem Parlamentu Europejskiego.

Główny Partner Merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Kontakt : Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, tel. +48 32 781 48 59, e-mail: kongres@rig.katowice.pl lub pod linkiem kontaktowym .